19 Aralık 2014 Cuma
Anasayfa / Katip Adayı

Katip Adayı

Katip olmak isteyenler nasıl bir yol izleyebilecekleri, çalışma, klavye öğrenme ve hızlandırma, mülakat hikayeleri, kazandıktan sonraki süreç hepsi bu kategoride değerlendirilecektir.

2015 Katip Alımı

katip alimi

Adalet Bakanlığı 770 zabıt Katibi alıyor. Başvurular 30 Haziran ila 4 Temmuz tarihleri arasında olacak. İlanın detayları. 1) Adlî yargıda çalıştırılmak üzere; EK–1 listede yeri, sayısı belirtilen ve genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 7–12 dereceli kadrolara açıktan atama suretiyle toplam 770 kadrolu zabıt kâtibi, Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve sözlü sınav sonucuna göre, 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 114/1-a/1 inci bendinde yer ... Devamını Oku »

2014 Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alımı sınav ilanı

adalet-bakanligi

  Adalet Bakanlığından     1) Adlî yargıda çalıştırılmak üzere; EK–1 listede yeri, sayısı belirtilen ve genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 7–12 dereceli kadrolara açıktan atama suretiyle toplam 770 kadrolu zabıt kâtibi, Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve sözlü sınav sonucuna göre, 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 114/1-a/1 inci bendinde yer alanlara öncelik tanımak kaydıyla alınacaktır.   2) Adalet komisyonlarınca ... Devamını Oku »

Yargıtay ve Danıştay Katiplik Metinleri

danistay-ve-yargitay-metinleri

Yargıtay ve Danıştay Katiplik Metinleri Arkadaşlar elimden geldiği kadar sizlerle paylaşımda bulunmaya çalışıyorum. Bilenler bilir, bizim işlerimiz şuan yoğun olduğundan sizlerin isteklerine yetişmek de zorlanıyorum. yargitay-danistay-imlasiz indir Devamını Oku »

Katip Alımı Hakkında Gelişme

katip-alimi-ne-zaman-2014-zabit-katip-alim-ilanlari-katiplik-sinavi-ne-zaman-yapilacak

Arkadaşlar Katip alımları 2014 KPSS den sonra yapılacak. DUYURU Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatının Personel Genel Müdürlüğünce ataması yapılacak kadrolarına 2014 yılı içerisinde gerçekleştirilecek personel alımı için çalışmalara başlanılmış olup, 2014 yılı KPSS sonuçlarına göre alım yapılması planlanmaktadır. Bu kapsamda, personel alımına ilişkin sınavlar ÖSYM 2014 yılı sınav takviminde tarihleri belirtilen KPSS sınavlarını müteakip yapılacağından sınav tarihlerine ilişkin duyuru www.adalet.gov.tr internet ... Devamını Oku »

ZABIT KATİPLERİ İÇİN ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK

katip-alimi

Adalet Bakanlığı, memur sınav atama ve nakil yönetmeliğini değiştirdi. Yönetmelikte yapılan yeni değişiklikler ile birlikte, objektif bazı kriterler getirilmiştir. Yazılı metinlerin sınavdan önce yayınlanacak olması, bunları kura ile belirlenmesi, uygulamalı sınavda yüzde 40’tan fazla yanlış yazılmasının anlam bütünlüğünü bozacağının belirtilmesi, zabıt katipliği sözlü sınavına uygulama sınavındaki en başarılı 3 katı adayın çağrılması, eğitim sırasında bilgisayar dersi almış olmanın sertifika yerine geçeceğinin ... Devamını Oku »

2014 Katip Alımı Ne Zaman? Katiplik Sınavı Tarihi

katip-alimi-ne-zaman-2014-zabit-katip-alim-ilanlari-katiplik-sinavi-ne-zaman-yapilacak

2014 Zabıt katip alımı ne zaman olacak? Ne kadar zabıt katip alınacak? Katip alım şartları neler? Kimler Katiplik sınavına girebilir? Zabıt Katibi alım ilanı yayınlandı mı? Zabit katibi alım şartları nelerdir? İşte tüm detaylarıyla… Geçtiğimiz yıl Mart ayında yapılan Zabıt katip alımının ardından bu sene sınava girecek olan binlerce kişi yeni alımın ne zaman olacağını merak etmeye başladı. Zabıt Katip alımı için ... Devamını Oku »

İcra Kâtipliği Uygulama Sınavı Metinleri

icra1 copy

1 Mart 2014 tarihinden itibaren yapılacak olan icra kâtipliği uygulama sınavında kullanılacak metinler aşağıdaki linkte verilmiştir. İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin “İcra kâtipliğine atama şartları” başlıklı 3/A maddesinin (i) bendi, “Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından ... Devamını Oku »

Katip Alımı 2014

personel

Zabıt Katibi Alımı her yıl düzenli olarak aralık ayı 3. ve 4. haftasında ilan edilmektedir. F Klavye Q klavye ayrımı konusunda henüz bilgi yok. Bu demek oluyor ki bu sınava F ve Q klavyeden eskisi gibi alım yapılacak. Alım kesin yapılacak Adalet Bakanı canlı yayında personel alımı yapacağız dedi. Bazı arkadaşlar bakanlığı aramış alım yapılmayacak demişler. Bunlara itibar etmeyin. bakan ... Devamını Oku »